Monitorowanie EKG metodą Holtera

21.09.2020
Monitorowanie EKG metodą Holtera – metoda EKG umożliwiająca rejestrowanie pracy serca w sposób ciągły. Taki rodzaj badania wskazany jest dla osób, które zmagają się z wrodzonymi wadami serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową oraz osoby po przebytym zawale serca. Osoby o nieprawidłowym funkcjonowaniu mięśnia sercowego, z zaburzeniem rytmu serca (kołatania, szybkiego lub nierównego bicia), również Ci z tzw blokiem serca (nieprawidłowo wolnej pracy) powinny się zastanowić nad 24 godzinnym Holterem. Kierujemy ten artykuł szczególnie tym, którzy zmagają się z dusznościami, zawrotami głowy, utratą przytomności, omdleniami lub intensywnym kołataniem serca a mimo wyników innych badań diagnostycznych nie wykazano źródła tych problemów, zachęcamy do badań i monitorowania zdrowia.
EKG lub jednorazowy pomiar ciśnienia tętniczego krwi wykonany w trakcie wizyty lekarskiej nie daje pełnego obrazu stanu klinicznego pacjenta. Jest prawdopodobieństwo, że można przeoczyć istotne patologie, które udaje się zarejestrować tylko w czasie długotrwałego monitorowania badaniem Holtera EKG lub Holtera RR.
Badanie Holterowe pozwala wychwycić krótkotrwałe napadowe arytmie lub zwyżki ciśnienia. Dzięki urządzeniu takiemu jak ChechMe Pro badanie #Holter #EKG pozwala na co najmniej 24-godzinną rejestrację pracy serca. Mało tego urządzenie to pozwala na szybki transfer danych do lekarza. Dzięki temu lekarz ma wiele cennych informacji na temat arytmii, czy niedokrwienia mięśnia serca. Wszystko dzięki jednej tylko aplikacji, która bezpośrednio wysyła dane lekarzowi. Badanie to wykonuje się w domu bez konieczności zapisywania się do przychodni i czekania w kolejkach na “państwowy” Holter. Łatwe w obsłudze urządzenie pozwala dostrzec wszelkie zmiany w funkcjonowaniu serca. Jest to badanie całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne i nieszkodliwe dla pacjenta.
Wielką zaletą #CheckMePro jest nie tylko wielkość tego urządzenia (można pokusić sie o stwierdzenie “kieszonkowe”) ale badanie holterowskie w porównaniu z innymi metodami diagnozowania jest w stanie pokazać pracę serca również podczas snu. U niektórych osób można wręcz powiedzieć “właśnie wtedy i tylko wtedy” dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji. Kiedy śpimy, większość czynności, jakie wykonuje nasz organizm, zostaje spowolniona. Zdarza się jednak, że oddech jest wyjątkowo płytki, powolny i nie dostarcza organizmowi odpowiedniej porcji tlenu. Wpływa to negatywnie na pracę serca. Te wszystkie zakłócenia lekarz może odczytać z zapisu holtera.
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl